Výběr piercingového šperku

Piercing činka

Na trhu jsou k dostání šperky nejrůznějších tvarů a velikostí. Důležitým kritériem při výběru šperku je i cena.

Pokud si někdo myslí, že ušetří koupí laciného šperku, tak se mýlí. Neuvědomuje si totiž, že pro aplikaci je takovýto laciný šperk většinou nevhodný, takže si bude muset koupit tak jako tak šperk z vhodného materiálu (viz článek Piercingové šperky – materiály I a Piercingové šperky – materiály II) a teprve po zhojení si bude moci navléknout šperk laciný. Piercingová studia mají oba šperky většinou již v ceně.

Důležitý je i tvar piercingového šperku. Na piercing jazyka se určitĕ nehodí ostrý šperk, na piersing do pupíku je zase nevhodný šperk, který se bude při každém oblékání zadrhávat za oděv. Stejné kriterium platí např. i pro piercing prsní bradavky.

Nemělo by se zapomínat na to, že každý šperk vyžaduje i určitou údržbu, je třeba i kontrolovat dotažení hlavice šperků se závitem, po určité době nošení se uvolňují.

Mezi nejznámější tvary šperků na piercing patří činky, banánky, podkovy, labrety a nostrily. V některém z příštích dílů seriálu si představíme šperky těchto tvarů jednotlivě a uvedeme jejich nejčastější užití.

Při výběru šperku je důležitá rada někoho zkušeného – nejlepší je poradit se v piercingovém studiu nebo u zkušeného prodejce. Raději si vše řádně v klidu rozmyslete a při koupi se neukvapte.