Štítek: šperkař

Hynek Kalista a šperky z oceli Damasteel

Skoro každý z nás již slyšel o skvělých zbraních vyráběných v dávných dobách v Japonsku či na dálném východě. Společným jmenovatelem zbraní i luxusních šperků je překládaná ocel, která se vyznačuje specifickými vlastnostmi.

Materiálem pro výrobu šperků jsou nerezové oceli na bázi chirurgické oceli. Hlavním důvodem náročného výrobního procesu je to, že se vytvoří neopakovatelná kresba v materiálu, která se dá připodobnit k struktuře dřeva či papilárním liniím na rukách. Ocel damasteel je nealergická, velmi tvrdá a lze u ní dosáhnout vysokého lesku.

Celý článek

17.02.2010| Materiály, Ostatní, Prsteny, Šperkaři

Frape – šperky tam i tady

V tomto článku bychom Vám rádi představili šperkaře Františka Pecku, který je známý spíše pod pseudonymem Frape, umělce rozkročeného mezi Českou republikou, Irskem a Jižní Amerikou.

Vezměme to ale od začátku. Frape, původně hudebník, začal v roce 2002 pracovat se sklem a odtud byl již jen kousek k výrobě šperků – tehdy ze skla a kamenů. Základům práce se stříbrem ho učil ve své dílně v Buenos Aires chilský šperkař Mario Zarate Gomez, dalšími technikami ho potom obohatila chilanka Meny Cisterna Filomena Carmen, žijící v argentinské Mendoze.

Celý článek

26.01.2010| Šperkaři