Štítek: korálky

Šperky z korálků – Lucie Kyselová

Asi každý z nás se někdy pokoušel navlékat korálky. O tom, že jsme sami schopni si vyrobit krásné korálkové šperky, se nás pokouší přesvědčit autorka knihy Šperky z korálků paní Lucie Kyselová.

Na úvod se dozvíte něco o korálcích samotných, o jejich druzích a materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Nezapomíná se samozřejmě ani na další pomůcky a materiály, které jsou k výrobě zapotřebí. Tyto poznatky vám potom poslouží při nkupu vhodných komponentů.

Celý článek

18.10.2009| Literatura

Donna Kato – Šperky, módní a bytové doplňky z polymerové hmoty

Na úvod je třeba říci, že tato kniha není první knihou o polymerové hmotě z pera této výtvarnice. Její první kniha „The Art of Polymer Clay“ vydaná v roce 1997 ale nebyla přeložena do češtiny. Nemusíte mít ale strach, že byste nebyli schopni bez první knihy techniky uvedené v druhé knize zvládnout, nebo že by byla kniha určená jen pro pokročilé.

Celý článek

02.09.2009| Literatura, Materiály

Korály, korále a korálky

Poté co usekl Perseus Medúze hlavu, proměnily se kapky její krve v červené korále. Tak praví jedna řecká báje.

Šperky a ozdoby z korálu se vyráběly ale již v neolitu. Ozdoby z něj se v dřívějších dobách nosily jako talisman proti uřknutí a lék proti krvácení. I dnes je v některých kulturách nošen převážně červený korál jako talisman chránící nositele proti zlým duchům. Jeho pozitivní léčivé účinky využívá i moderní terapie.

Celý článek

25.08.2009| Bižuterie, Materiály