Literatura

Šperky z korálků – Lucie Kyselová

Asi každý z nás se někdy pokoušel navlékat korálky. O tom, že jsme sami schopni si vyrobit krásné korálkové šperky, se nás pokouší přesvědčit autorka knihy Šperky z korálků paní Lucie Kyselová.

Na úvod se dozvíte něco o korálcích samotných, o jejich druzích a materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Nezapomíná se samozřejmě ani na další pomůcky a materiály, které jsou k výrobě zapotřebí. Tyto poznatky vám potom poslouží při nkupu vhodných komponentů.

Celý článek

18.10.2009| Literatura

Donna Kato – Šperky, módní a bytové doplňky z polymerové hmoty

Na úvod je třeba říci, že tato kniha není první knihou o polymerové hmotě z pera této výtvarnice. Její první kniha „The Art of Polymer Clay“ vydaná v roce 1997 ale nebyla přeložena do češtiny. Nemusíte mít ale strach, že byste nebyli schopni bez první knihy techniky uvedené v druhé knize zvládnout, nebo že by byla kniha určená jen pro pokročilé.

Celý článek

02.09.2009| Literatura, Materiály

Drahé kameny a šperky – Judith Croweová

Kompletní průvodce užitím šperkových kamenů od výbrusů a barev až po tvary a zasazení.

Autorka knihy Drahé kameny a šperky Judith Croweová je Angličanka, která se celý život zabývá šperkovým designem, výrobou šperků a zároveň je i odbornicí na obchodování s drahokamy.

Celý článek

15.06.2009| Kameny, Literatura, Materiály

Zlatnictví, stříbrnictví a klenotnictví – Karel Täubl a kol.

Možná se někdo zeptá, proč psát o 20 let staré knížce.

Odpověď je jednoduchá. Protože je to dobrá knížka a v češtině odborných knížek o šperkařství zase tolik není.

Zárukou kvality je již samotné jméno autora, jednoho z našich největších odborníků v oboru, pana Karla Täubla. S jeho jménem jste se již setkali v anotaci ke knížce Vývoj českého puncovnictví, kdy kolektiv autorů vycházel právě z jeho podkladů.

Celý článek

24.05.2009| Literatura

Vývoj českého puncovnictví

Nejedná se o novou knihu a nejedná se o knihu pro každého. A do třetice nejde o knihu dostupnou na pultech knihkupectví. Ale tím není řečeno, že by měla být knížka nezajímavá.

Základ knihy pro sepsali všechny, kteří by se rádi orientovali v oboru puncovnictví, koncem 60. let Karel Träubel a Ing. Jiří Kutil, CSc. Tento základ byl postupně rozšiřován, až spatřila v roce 1990 světlo světa tato publikace. Vydání z roku 2001 rozšiřuje. toto vydání z roku 1990 o popis dalších deseti let vývoje. Deseti let, ve kterých u nás proběhla snad ve všech oborech, tedy i v puncovnictví, spousta podstatných změn.

Celý článek

05.04.2009| Historie, Literatura

Jablonecká bižuterie

Při cestování po Jizerských horách si nelze nevšimnout spousty chalup a malých domků, na kterých je vidět, že nesloužily jen jako obytná stavení. Byly to malé dílny, ve kterých se vyráběly bižuterní šperky nebo jejich komponenty.

Celý článek

06.03.2009| Bižuterie, Literatura

← Starší články