Lada Vosejpková – šperky z kovu a kamene

Lada Vosejpková

Možná vás, stejně jako mě, trochu překvapila fotografie se zakrytým obličejem paní Lady Vosejpkové:-). Asi by se hodilo malé vysvětlení.

Musím předeslat, že paní Vosejpkovou osobně neznám. Líbily se mi šperky, které vyrábí, a tak jsem ji poprosil o její fotografii a o snímky jejích výrobků, případně o krátký článek.
S fotografiemi šperků nebyla potíž, ale psát o sobě paní Vosejpková nechtěla, ani svou fotografii neposlala hned. Protože jsem byl neodbytný, poslala mi nakonec i ji a myslím, že jsem pochopil, co tím chtěla naznačit.

Za člověka by měla mluvit jeho práce – není důležité, jak vypadá a co o sobě napíše.Na obrázku prsten: patinované stříbro, ohnivý opál.

Zde tedy jen několik informací, které jsem čerpal s jejím svolením z jejích internetových stránek.

Paní Lada Vosejpková absolvovala SUPŠ v Turnově obor zlatnictví a stříbrnictví a následně na stejné škole i obor broušení a rytí kamenů. Jako materiál na výrobu svých šperků využívá převážně stříbro a kámen, ať již broušený nebo v surovém stavu.

Šperk - kov a kámen

Náušnice: patinované stříbro, kořen korálu

V roce 1990 založila v Plzni vlastní ateliér, ve kterém se věnuje nejen tvorbě šperků, ale i návrhům a realizaci drobných předmětů ze stříbra.

Od poloviny devadesátých let spolupracuje s Oděvním ateliérem ŠaT z Chebu. Z jejich dlouholeté spolupráce vznikly zajímavé modely, které si můžete prohlédnout zde.

Na svém kontě má spoustu výstav u nás i v zahraničí.

Více se o této originální šperkařce dozvíte na jejích domovských stránkách.