Drahé kameny a šperky – Judith Croweová

Drahé kameny a šperky

Kompletní průvodce užitím šperkových kamenů od výbrusů a barev až po tvary a zasazení.

Autorka knihy Drahé kameny a šperky Judith Croweová je Angličanka, která se celý život zabývá šperkovým designem, výrobou šperků a zároveň je i odbornicí na obchodování s drahokamy.

Předkládá nám knihu, která obohatí nejen profi zlatníky, šperkaře, klenotníky. Je psána natolik srozumitelně, že se i laik, který o špercích a drahých kamenech neví skoro nic, dozví spoustu zajímavých informací. Kniha je členěna do tří kapitol.

První kapitola obsahuje mimo jiné informace o vzniku drahých kamenů, o jejich zpracování a broušení.

Druhá a zároveň nejobsažnější kapitola je věnována jednotlivým drahým kamenům – je zde uveden jejich popis, vlastnosti a zdroje, vše je doplněno barevnými fotografiemi. Autorka se zmíní í o cenách a o imitacích drahokamů. Kromě drahých kamenů se dočtete i o organických šperkařských materiálech jako jsou perly, korály, lastury a další

Ve třetí části knihy jsou popsány způsoby spojení drahých kamenů a kovů. Spoustou barevných fotografií a ilustrací jsou obohaceny podkapitoly jako zasazování kamenů do šperků, různé drahokamové formy, vysvětleny jsou pojmy jako barva drahokamu, textura a lesk. na závěr nechybí ani podkapitola plná užitečných rad.

Knihu uzavírá slovníček pojmů, který ocení hlavně začátečníci.

Judith Croweová Drahé kameny a šperky
Překlad Patricie Frecerová
176 stran
Vydalo nakladatelství Slovart