Donna Kato – Šperky, módní a bytové doplňky z polymerové hmoty

Šperky z polymerové hmoty

Na úvod je třeba říci, že tato kniha není první knihou o polymerové hmotě z pera této výtvarnice. Její první kniha „The Art of Polymer Clay“ vydaná v roce 1997 ale nebyla přeložena do češtiny. Nemusíte mít ale strach, že byste nebyli schopni bez první knihy techniky uvedené v druhé knize zvládnout, nebo že by byla kniha určená jen pro pokročilé.

Ti v ní určitě také najdou spoustu inspirace a zajímavých postřehů, ale postupy jsou popsány od začátku, krok za krokem, takže jsou určeny i pro začátečníky.

Na úvod se dozvíme, co vlastně polymerové hmoty jsou (u nás je asi nejznámější hmotaFimo), jaké mají vlastnosti, nechybí přehled hlavních výrobců a jsou vysvětleny rozdíly mezi hmotami, které tyto firmy nabízí.

Další část je věnována nástrojům a nářadí, které je k výrobě zapotřebí. Není jich potřeba mnoho a i když se nepodaří sehnat na našem trhu přesně takový nástroj, jaký doporučuje kniha, lze určitě snadno nalézt náhradu.

Další kapitoly už se věnují samotné výrobě a hlavně povrchovým úpravám. Ty jsou tedy hlavním obsahem této knihy.

Vyrobit si můžete korálky, náramky, brože, přívěsky a spoustu dalších zajímavých věcí.

Na ukázku jsou v knize uvedeny fotografie výrobků 69 špičkových umělců, které nemusíte přesně kopírovat, slouží spíše jako součást návodu a pro inspiraci.

Na závěr ještě několik slov o autorce. Donna Kato se věnuje práci s polymerovými hmotami skutečně naplno. Je autorkou řady inovací v oblasti práce s fimem, práci s ní učí, píše knihy. Dokonce vyvinula i vlastní řadu polymerových hmot.

Nakladatel: Zoner Press
Originál: The art of polymer clay creative surface effects: techniques
Rok vydání: 2008 (1. vydání)